Tavsiyeler · Tavsiyeler&Faydalı Bilgiler · Zikirler&Esmaül Hüsna

Besmelesizlikten Sığınma ve Tövbesi

BESMELESİZLİK SIĞINMA VE TEVBESİ

ALLAHUMMESALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED, Bİ ADEDİ KÜLLİ DAİN VE DAVAİN VE BARİK VE SELLEM, TESLİMEN KESİREN KESİRA.

Euzubillahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim.

SIĞINMASI;
BENİM, ANNEMİN, ANNEMİN SOYUNUN, BABAMIN, BABAMIN SOYUNUN BESMELESİZLİKTEN DOLAYI GELEN, EKSİKLİKTEN, MUSİBETTEN, KÖTÜ ENERJİDEN, BEREKETSİZLİKTEN VE ŞEYTANDAN SANA SIĞINIRIM YA ALLAH, YA GAFFAR, YA RAHMAN, YA RAHİM. (21 tekrar)

TEVBESİ;
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHIM(CC) BENİM, ANNEMİN, ANNEMİN SOYUNUN, BABAMIN, BABAMIN SOYUNUN, SOYUMDAN ÖLMÜŞ YA DA SAĞLARIN; SOYUMUN BAŞLADIĞI AN DAN İTİBAREN,ANNE BABAMIN İLK OLARAK BİRARAYA GELMESİ, ANNE RAHMİNE NUTFE OLARAK DÜŞTÜĞÜM, BU YAŞIMA GELENE KADAR; DÜNYADA BULUNUŞ GAYESİ OLAN, SANA KULLUK VE İBADET ŞUURUNDA OLMAYARAK; AKIL BALİĞ OLUP SORUMLU OLDUĞUMDAN İTİBAREN HER ADIM VE HAREKETTE HER HAYRIN BAŞI OLAN BESMELE-İ ŞERİFİ OKUMAYARAK, OKUMAYI DÜSTUR ETMEYEREK, OKUMAYI İHMAL EDEREK, YEME İÇMEDE, DÜNYEVİ VE UHREVİ YAPTIĞIM İŞLERDE, CİNSEL MÜNASEBETTE, ALİM, SEMİ, BASİR, HABİR, ŞEHİD, ZAHİR, BATIN VE TÜM ESMALARIN İLE HER HALİMDEN HABERDAR OLAN ALLAHIM(CC) ŞEYTANA VERDİĞİM FIRSAT VE HİSSELERDEN DOLAYI BEN SANA KENDİ ADIMA, ANNE BABAM SOYUM ADINA, SOYUMDAN TÜM ÖLMÜŞ VE SAĞLAR ADINA, ÜMMETİ MUHAMMED(SAV) ADINA BEN SANA TÜM ESMALARIN İLE TEVBE ETTİM ESTEĞFİRULLAH YA ALLAH(CC), YA RAHMAN, YA RAHİM BİRAHMETİKE YA ERHEMERRAHİMİN. YA ALLAH(CC), YA RAHMAN, YA RAHİM; TEVBEMİN KABULÜ, BESMELESİZLİKTEN DOLAYI VUCUDUMA YERLEŞMİŞ, DAMARLARIMDA GEZEN, EKSİKLİK, BEREKETSİZLİK, NOKSANLIĞA SEBEP OLAN TÜM SIKINTI VE MUSİBETLERİNDE DEFİNE VESİLE OLMASI VE KEFARET OLMASI NİYETİ İLE, NİYET ETTİM; SADAKA VERMEYE, FAKİR DOYURMAYA vs ve 1000-…10.000 BESMELE İ ŞERİF OKUMAYA.

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Ebû Hüreyre’den (r.a) rivayet edilen bir hadiste Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: Besmele ile başlamayan her iş bereketsizdir, devam etmez, köksüzdür. (Müsned, II/259)

Bize Yezid b. Harun haber verip (dedi ki), bize Hişam, Budeyl’den, (O) Abdullah b. Ubeydillah b. Umeyr’den, (O da) Hz. Aişe’den (naklen) haber verdi ki; Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) ashabından altı kişi ile bir yiyecek yiyordu. Derken bir bedevi geldi ve onu iki lokmada yiyip (bitirdi). Bunun üzerine Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu: “Bakınız, şayet O, Allah’ın adını ansaydı (besmele çekseydi, yemek) size yetecekti! Binaenaleyh, biriniz (bir şey) yediğinde Allah’ın ismini ansın, (besmele çeksin). Şayet Allah’ın ismini anmayı (başında) unutursa; “Bismillah evvelehu ve ahireh: Başında ve sonunda Allah’ın adıyla (başlarım!)” desin. (Darimi, Et’ıme, 1)

Peygamber (sallallahu aleyhi ve selem)’den Câbir b. Abdillah tarafından (rivayet edilen) şu (bir önceki hadis) tamamıyla olmamakla beraber (bir de ez-Zübeyr vasıtasıyla yine Câbir b. Abdillah’dan rivayet olunmuştur. Bu rivayete göre Hz. Peygamber): “Çünkü şeytan (besmeleyle) kapanmış olan kapıyı açamaz, (kabın ağzını örten) bağı çözemez, (ağzı örtülü olan) kabı açamaz. (Bunları yaparken besmele çekmeyi unutmayın). Çünkü (besmele çekmezseniz) küçük fare, insanların evlerini ateşe verebilir”buyurmuştur. (Ebu Davud, Eşribe, 22)

Bize İshak b. Musa El-Ensârî rivayet etti: Bize Enes b. Iyâz rivayet etti, Bize Ubeydullah rivayet etti: Bana Saîd b. Ebî Saîd El-Makburî babasından, o da Ebû Hüzeyfe’den naklen rivayet etti ki:
Resûlüllah(sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuşlar:
“Biriniz döşeğine uzandığı vakit gömleğinin kenarını tutsun da onunla döşeğini silksin ve besmele çeksin! Çünkü o kendinden sonra döşeğinde ne kalacağını bilmez. Yatmak istediği vakit sağ tarafına yatsın ve; Allahım! Seni tenzih ederim. Ey Rabbim! Yanımı ancak seninle (döşeğe) koydum. Onu ancak seninle kaldırırım. Nefsimi tutarsan onu affeyle! Salarsan onu sâlih kullarını koruduğun şeyle koru! desin.” (Müslim, Zikir ve Dua ve Tevbe ve İstiğfar, 64)
HADİSİ ŞERİFLERDEN DE ANLAŞILACAĞI ÜZERE; BİR ÇOK HASTALIK VE SIKINTININ VUCUDUMUZA GİRİŞ VE ŞEYTANIN HİSSE ALMA SEBEBİ; BESMELESİZLİK.

Tepeden tırnağa ne var ise etkilediği aşikar.
Selam ve dua ile.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s